Kontaktujte nás. Jak můžeme podpořit vaše podnikání?

Zavolejte si nebo napište o první konzultaci zdarma na
+ 420 725 868 068

HEADIM Případové studie

Příprava firmy na její prodej

Příprava firmy na její prodej

Naším klientem byla česká výrobní firma v segmentu automobilového průmyslu dodávající své produkty do zemí Evropské unie a na vybrané trhy Asijských zemí. Na trhu úspěšně působí přes 20 roků.

Majitel a zároveň výkonný ředitel v jedné osobě se rozhodl po 20 letech intenzivní práce na poli vývoje svých produktů firmu prodat a věnovat se jiným podnikatelským aktivitám. Bohužel firmu nebylo možné převést na jeho děti, které se věnovaly jiným činnostem a o řízení firmy nebo v pokračování podnikatelské tradice neměly zájem.

 

Cílem našich aktivit bylo připravit firmu na prodej tak, aby majitel získal možnost ji prodat za co nejvyšší cenu a tato firma byla schopna efektivně fungovat i bez jeho aktivní účasti.
Celý proces přípravy firmy na prodej trval 6 měsíců pod dohledem projektového interim manažera, který celý projekt rozdělil do 3 fází:

  1. Analýza firmy z pohledu jejích silných a slabých stránek v částech výroba, obchod, marketing, lidské zdroje a finance.
  2. Definice klíčových oblastí k nutným změnám a vypracování změnového projektového plánu.
  3. Příprava interní komunikační strategie, jak celý projekt včetně nutných změn komunikovat zaměstnancům, zákazníkům a obchodním partnerům.

Veškerá realizace výše uvedených bodů byla prováděna v souladu s každodenním firemním životem. Výhodou projektového interim manažera bylo to, že nebyl vztahově ani jinak ve firmě angažován a mohl se soustředit na doručení finálního stavu.

Celý projekt proběhl dle stanoveného časového plánu naplněním dílčích i hlavních cílů.

 

 

 

 

 

POSUŇTE SVÉ PODNIKÁNÍ NA DALŠÍ ÚROVEŇ
A DOMLUVTE SI PRVNÍ ON-LINE SCHŮZKU ZDARMA

© 2021 Headim - všechna práva vyhrazena |
| Projděte změnami ve své firmě hladce a bez obav | Zásady zpracování osobních údajů |
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google Zásady ochrany osobních údajů a Platí smluvní podmínky .